Køreplaner

Bogbusserne deltager også gerne ved arrangementer og møder i hele landsdelen.

Spørgsmål og bestillinger modtages telefonisk mandag til torsdag 8.00-16.00 og fredag 8.00-12.00. 

Bogbusafdelingen
Telefon: 0461 86 97 15-0
E-mail: bus@dcbib.dk

  • Tur 01

    Onsdag 20. december 2017 | Onsdag 31. januar 2018 | Onsdag 28. februar 2018 | Onsdag 28. marts 2018 | Onsdag 9. maj 2018 | Onsdag 13. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Skovlund-Valsbøl Danske Skole | Buchauweg 28 | 24980 Schafflund 10:30
    2 Dörpstraat 30 | 24855 Jübek 14:30
    3 Hauptstraße 34 | 24852 Eggebek 15:15
    4 An den Tannen 16 | 24852 Langstedt 15:30
    5 Stiller Winkel 7 | 24963 Tarp 16:00
    6 Kuhschellenweg | 24963 Tarp 16:15
    7 Stapelholmer Weg 55 | 24963 Tarp 16:45
    8 Waldweg 7 | 24976 Handewitt 17:00
    9 Norderweg | 24976 Handewitt 17:15

    Læs mere

  • Tur 02

    Mandag 29. januar 2018 | Mandag 26. februar 2018 | Mandag 26. marts 2018 | Mandag 14. maj 2018 | Mandag 18. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Schönmai 4 | 24999 Wees 9:45
    2 Lyksborg Danske skole | Gorch-Fock-Str. 1c | 24960 Glücksburg 10:30
    3 Lyksborg Børnehave | Am Kegelberg | 24960 Glücksburg 13:15
    4 Lyksborg Danske Skole | Gorch-Fock-Str. 1c | 24960 Glücksburg 14:45
    5 Ruhnmark 1 | 24975 Maasbüll 15:45
    6 Tarup café - Taruphus | Taruper Haupstr. 3 | 24943 Flensburg 16:15

    Læs mere

  • Tur 03

    Onsdag 10. januar 2018 | Onsdag 7. februar 2018 | Onsdag 7. marts 2018 | Onsdag 18. april 2018 | Onsdag 16. maj 2018 | Onsdag 13. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Vogelbeerring 23 | 24963 Jerrishoe 14:15
    2 Dorfstraße 1 | 24963 Jerrishoe 14:30
    3 Trene-Skolen | Stapelholmer Weg 45 | 24963 Tarp 15:00
    4 Seniorenresidenz Tarp | Wanderuper Str. 21 | 24963 Tarp 16:00
    5 Otterweg 18 | 24963 Tarp 17:00

    Læs mere

  • Tur 04

    Torsdag 18. januar 2018 | Torsdag 15. februar 2018 | Torsdag 15. marts 2018 | Torsdag 3. maj 2018 | Torsdag 7. juni 2018 | Torsdag 5. juli 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Jaruplund Børnehave | Jarplunder Weg 14 | 24976 Handewitt 10:30
    2 Jaruplund Danske Skole | Jarplunder Weg 14 | 24976 Handewitt 10:45
    3 Am Campingpl. 2 | 24976 Handewitt 12:00
    4 Heidefelder Weg 10 | 24988 Oeversee 12:15
    5 Am Dorfpl. 15 | 24988 Oeversee 13:45
    6 Stapelholmer Weg 14 | 24988 Oeversee 14:15
    7 Birkenweg 6 | 24988 Oeversee 14:30
    8 Achter de Schmee 28 | 24988 Oeversee 15:00
    9 Sniederbarg 3 | 24988 Oeversee 16:00
    10 Wanderuper Weg 5 | 24988 Oeversee 16:05
    11 Dorfstraße 37 | 24988 Oeversee 16:30
    12 Freudenhof 1 | 24941 Freienwill 16:45
    13 An der Eiche 23 | 24991 Freienwill 17:00
    14 Am Schulbach 23 | 24991 Freienwill 17:15

    Læs mere

  • Tur 05

    Mandag 18. december 2017 | Mandag 22. januar 2018 | Mandag 19. februar 2018 | Mandag 19. marts 2018 | Mandag 7. maj 2018 | Mandag 11. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Möhlenweg 4 | 25842 Bargum 11:15
    2 Dorfstr. 80 | 25852 Ebüll 11:45
    3 Büttjebüller Kirchenweg 14 | 25852 Bordelum 12:00
    4 Bredsted Danske Skole | Herrmannstr. 8 A | 25821 Bredstedt 13:00
    5 Nordfriisk Institut | Süderstr. 30 | 25821 Bredstedt 14:45
    6 Süderweg 55 | 25821 Breklum 15:30
    7 Westerwiede 19 | 25856 Hattstedt 15:45
    8 Hatsted Forsamlingshus & bogbus café | De Straat 17 | 25856 Hattstedt 16:00

    Læs mere

  • Tur 06

    Onsdag 10. januar 2018 | Onsdag 7. februar 2018 | Onsdag 7. marts 2018 | Onsdag 25. april 2018 | Onsdag 30. maj 2018 | Onsdag 27. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Sørup Danske Skole | Neue Str. 12 | 24966 Sörup 10:45
    2 Sørup Børnehave | Bergstr. 16 | 24966 Sörup 12:15
    3 Nieharde 9 | 24996 Sterup 13:15
    4 Jonnas Imbiss | Nordstraße 3 | 24972 Steinbergkirche 13:45
    5 Ostenfeld 10 | 24972 Groß Quern 14:45

    Læs mere

  • Tur 07

    Tirsdag 16. januar 2018 | Tirsdag 13. februar 2018 | Tirsdag 13. marts 2018 | Tirsdag 8. maj 2018 | Tirsdag 5. juni 2018 | Tirsdag 3. juli 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Risum Skole og Børnehave | Dorfstr. 91 | 25920 Risum-Lindholm 9:30
    2 Nibøl Danske Skole | Osterweg 67 | 25899 Niebüll 11:00
    3 Nibøl Børnehave | Osterweg 55 | 25899 Niebüll 12:15
    4 Deezbüll Burg 40 | 24899 Nibüll 13:45
    5 Deezbüll Deich 30 | 25899 Niebüll 14:00
    6 Deezbüll Deich 101 | 25899 Niebüll 14:30
    7 Haferweg 36 | 25899 Niebüll 15:00
    8 Im Kornkoog 4 | 25899 Niebüll 15:15
    9 Lagedeich 22 | 25899 Niebüll 15:30
    10 Süder-Gath 14 | 25899 Niebüll 15:45

    Læs mere

  • Tur 08

    Torsdag 25. januar 2018 | Torsdag 22. februar 2018 | Torsdag 22. marts 2018 | Torsdag 17. maj 2018 | Torsdag 14. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Bahnhofstraße 67 | 25923 Süderlügum 9:00
    2 Bavnehøj-Skolen | Hauptstraße 5 | 25923 Humptrup 9:15
    3 Norderheine 1 | 25923 Süderlügum 11:30
    4 Am Ring 14 | 25923 Süderlügum 11:45
    5 Am Sportplatz 38 | 25923 Süderlügum 12:00
    6 Wimmersbüller Str. 21 | 25923 Süderlügum 13:15
    7 Dorfstraße 50 | 25923 Uphusum 13:30
    8 Hauptstraße 5 | 25899 Bosbüll 14:00
    9 Neue Str. 3 | 25899 Klixbüll 14:30

    Læs mere

  • Tur 09

    Tirsdag 16. januar 2018 | Tirsdag 13. februar 2018 | Tirsdag 13. marts 2018 | Tirsdag 17. april 2018 | Tirsdag 15. maj 2018 | Tirsdag 12. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Raiffeisenstr. 1 | 24395 Gelting 10:00
    2 Kaj Munk-Skolen | Hans-Christian-Andersen-Weg 14 | 24376 Kappeln 10:30
    3 Lange Straße 13 | 24399 Arnis 12:15
    4 Kappel Børnehave | Hans-Christian-Andersen-Weg 14 | 24376 Kappeln 13:15
    5 Exhöft 7 | 24404 Maasholm 14:45
    6 Hebrohy 15 | 24395 Gelting 15:15
    7 Bonsberg 1 | 24935 Niesgrau 16:00

    Læs mere

  • Tur 10

    Mandag 15. januar 2018 | Mandag 12. februar 2018 | Mandag 12. marts 2018 | Mandag 23. april 2018 | Mandag 4. juni 2018 | Mandag 2. juli 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Hatlund danske skóle | Hattlund 9 | 24972 Steinbergkirche 9:15
    2 Süderholm 72 | 24395 Gelting 11:15
    3 Süderholm 77 | 24395 Gelting 11:20
    4 Ruruper Str. 27 | 24392 Norderbrarup 12:00
    5 Krock 16 | 24888 Steinfeld 12:15
    6 Sønder Brarup Danske Skole | Raiffeisenstr. 25 | 24392 Süderbrarup 13:00
    7 Osterkoppel 4 | 24392 Süderbrarup 14:15
    8 Am Nißberg 6 | 24392 Boren 14:30
    9 Hegeholz 27 | 24392 Boren 14:45
    10 Mühlenholz 21 | 24392 Boren 14:45
    11 An der Au 6 | 24392 Boren 15:30
    12 Christianslyst | Christianslyst | 24392 Nottfeld 16:00

    Læs mere

  • Tur 11

    Tirsdag 19. december 2017 | Tirsdag 23. januar 2018 | Tirsdag 20. februar 2018 | Tirsdag 20. marts 2018 | Tirsdag 8. maj 2018 | Tirsdag 5. juni 2018 | Tirsdag 3. juli 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Husby Danske Skole og børnehave | Lerchenweg 2 | 24975 Husby 9:30
    2 Tarup Børnehave | Taruper Hauptstr. 53 | 24943 Flensburg 11:45
    3 Engelsby-Centret | Brahmstrasse 6 | 24943 Flensburg 13:30
    4 Engelsby Børnehave | Neuer Weg 9 | 24943 Flensburg 13:45
    5 Flensborg Hochfeld | Emmi-Leisner-Str. - holdeplads tysk bogbus | 24943 Flensburg 15:00
    6 Flensborg Hochfeld | Emmy-Ball-Henning-Str. - holdeplads tysk bogbus | 24943 Flensburg 15:20
    7 Dammende | Holnisser Landstr. 22 | 27975 Ausacker 16:15

    Læs mere

  • Tur 12

    Tirsdag 30. januar 2018 | Tirsdag 27. februar 2018 | Tirsdag 27. marts 2018 | Tirsdag 22. maj 2018 | Tirsdag 19. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Vidingherreds danske Skole | Beim Siel 5 | 25927 Neukirchen 10:15
    2 Aventoft Børnehave | Nambüll 6 | 25927 Aventoft 12:15
    3 Rickelsbüll 4 | 25924 Rodenäs 13:45
    4 Mitteldeich | 25924 Emmelsbüll-Horsbüll 14:00
    5 Bende Bendsen Wäi | 25920 Risum-Lindholm 14:30
    6 Dorstr. 9 | 25920 Risum-Lindholm 15:00
    7 Reederswäi | 25920 Risum-Lindholm 15:30
    8 Lange Ackern 13 | 25920 Stedesand 16:00

    Læs mere

  • Tur 13

    Onsdag 20. december 2017 | Onsdag 17. januar 2018 | Onsdag 14. februar 2018 | Onsdag 14. marts 2018 | Onsdag 2. maj 2018 | Onsdag 30. maj 2018 | Onsdag 27. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Vyk Danske Skole | Feldstraße 38 | 25938 Wyk 10:45

    Læs mere

  • Tur 14

    Fredag 12. januar 2018 | Fredag 9. februar 2018 | Fredag 9. marts 2018 | Fredag 20. april 2018 | Fredag 18. maj 2018 | Fredag 15. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Kobbermølle Danske Skole | Wassersleben 32 | 24955 Harrislee 9:00
    2 Kobbermølle Børnehave | Teichweg 1 | 24955 Harrislee 11:00
    3 Am Oxer | 24955 Harrislee 12:15
    4 Harreslev Danske Skole | Süderstraße 90 | 24955 Harrislee 13:30

    Læs mere

  • Tur 15

    Onsdag 24. januar 2018 | Onsdag 21. februar 2018 | Onsdag 21. marts 2018 | Onsdag 25. april 2018 | Onsdag 23. maj 2018 | Onsdag 20. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Margaretha Bremer-Stiftelsen | Trollseeweg 21 | 24939 Flensburg 10:00
    2 Dansk Alderdoms- og Plejehjem | Nerongsallee 27 | 24939 Flensburg 10:30
    3 Instenweg 7 | 24980 Schafflund 11:45
    4 Nordhackstedter Str. 3 | 24980 Schafflund 12:00
    5 Skovlund-Valsbøl Danske Skole | Buchauweg 28 | 24980 Schafflund 13:00
    6 Hauptstraße 14 | 24994 Osterby 14:45

    Læs mere

  • Tur 16

    Torsdag 21. december 2017 | Torsdag 1. februar 2018 | Torsdag 1. marts 2018 | Torsdag 19. april 2018 | Torsdag 24. maj 2018 | Torsdag 21. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Hostrup Børnehave | Eckernförder Landstr. 19 | 24873 Havetoft 9:15
    2 Obdrupstraße 12 | 24986 Mittelangeln 9:45
    3 Satrup Danske Skole | Wolleshuus 2 | 24986 Satrup 10:00
    4 Dennertweg | 24986 Mittelangeln 11:45
    5 Cordsenweg | 24986 Mittelangeln 12:00
    6 Mauenholzer Weg | 24986 Mittelangeln 12:15
    7 Mårkær Børnehave | Hauptstr. 66 | 24405 Mohrkirch 12:30
    8 Meiereistraße 7 | 24986 Mittelangeln 13:45
    9 An de Beek 5 | 24860 Uelsby 14:00
    10 Hostrupholzer Weg 13 | 24873 Havetoft 14:30
    11 Møllebro Forsamlingshus & Bogbus café | Flensburger Str. 26 | 24991 Großsolt 15:00

    Læs mere

  • Tur 17

    Mandag 15. januar 2018 | Mandag 12. februar 2018 | Mandag 12. marts 2018 | Mandag 23. april 2018 | Mandag 28. maj 2018 | Mandag 25. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Medelby Danske Skole | Abroer Weg 2 | 24994 Medelby 9:00
    2 Katenland 2 | 24994 Medelby 10:20
    3 Hauptstraße 4 | 24994 Medelby 10:30
    4 Bramstedlund Børnehave | Dorfstraße 2 | 25926 Bramstedtlund 10:45
    5 Ladelund Undomsskole | Karlumer Str. 1 | 25926 Ladelund 11:15
    6 Dorfstraße 24 | 24994 Weesby 13:15
    7 Sandteilung 2A | 24994 Weesby 13:30
    8 Am Sportplatz 10 | 24994 Medelby 14:00
    9 Hauptstraße 12 | 24994 Medelby 14:00
    10 Marktreff | Hauptstraße 38 | 24994 Medelby 14:45
    11 Kupfermühlenweg | 24994 Jardelund 15:00
    12 Hauptstraße 4 | 24994 Holt 15:15

    Læs mere

  • Tur 18

    Onsdag 24. januar 2018 | Onsdag 14. februar 2018 | Onsdag 14. marts 2018 | Onsdag 2. maj 2018 | Onsdag 6. juni 2018 | Onsdag 4. juli 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Sünneby 14 | 24997 Wanderup 12:45
    2 Alter Schulweg 1 | 24992 Jörl 13:15
    3 Kragstedt-Moor 4 | 24997 Wanderup 13:45
    4 Am Mühlenstrom 14 | 25862 Goldebek 14:15
    5 An der Heide 4 | 24969 Lindewitt 14:30
    6 Store Vi Danske Skole | Störtebekerweg 3 | 24969 Großenwiehe 15:45
    7 Oksevejens Skole | Alter Husumer Weg 207 | 24941 Flensburg 17:00
    8 Gartenstadt | Ebenezer Howard Alle 17 | 24941 Flensburg 17:30

    Læs mere

  • Tur 19

    Torsdag 11. januar 2018 | Torsdag 8. februar 2018 | Torsdag 8. marts 2018 | Torsdag 26. april 2018 | Torsdag 31. maj 2018 | Torsdag 28. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Hanved Danske Skole | Alter Kirchenweg 42 | 24983 Handewitt 9:15
    2 Alter Kirchenweg 85 | 24983 Handewitt 11:45
    3 Ihlseeweg 24 | 24983 Handewitt 12:00
    4 Ellunder Str. 23 | 24983 Handewitt 12:15
    5 Flensburger Str. 21 | 24983 Handewitt 12:45
    6 Mühlenweg 35 | 24983 Handewitt 14:00
    7 Kirchentoft 1 | 24983 Handewitt 14:15
    8 Alter Kirchenweg 1C | 24983 Handewitt 14:45
    9 Ahrenshöh/Hirschbogen | 24983 Handewitt 15:15

    Læs mere

  • Tur 20

    Mandag 8. januar 2018 | Mandag 5. februar 2018 | Mandag 5. marts 2018 | Mandag 16. april 2018 | Mandag 14. maj 2018 | Mandag 11. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Westertoft 2 | 25917 Achtrup 14:00
    2 Lecker Straße 42 | 25917 Achtrup 14:30
    3 Kirchweg 23 | 25917 Achtrup 15:30
    4 Butter Blöcke | 25917 Achtrup 15:45
    5 Wanger Weg 30 | 25917 Leck 16:15
    6 Am Moor 27 | 25917 Leck 16:30
    7 Propst-Nissen-Weg 55 | 25912 Leck 17:00

    Læs mere

  • Tur 21

    Mandag 8. januar 2018 | Mandag 5. februar 2018 | Mandag 5. marts 2018 | Mandag 16. april 2018 | Mandag 28. maj 2018 | Mandag 25. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Gather Landstraße 39 | 25899 Niebüll 11:00
    2 Galmsbüllkoog 3 | 25899 Galmsbüll 11:45
    3 Mooringer Wäi | 25920 Risum-Lindholm 12:15
    4 Strengweg 1 | 25842 Langenhorn 12:45
    5 Efkebüll | 25842 Langenhorn 13:00
    6 Kreisstr.73 Nr.36 | 25842 Langenhorn 14:00
    7 An de Kanal 1 | 25842 Bargum 14:30
    8 Dorfstraße 11 | 25842 Langenhorn 15:00
    9 Am Wall 10 | 25917 Enge-Sande 15:15
    10 Enger Str. 1 | 25917 Enge-Sande 15:45
    11 Dorfstraße 33 | 25917 Enge-Sande 16:00
    12 Dorfstraße 60 | 25917 Enge-Sande 16:15
    13 Hauptstraße 7 | 25917 Sprakebüll 16:45

    Læs mere

  • Tur 22

    Tirsdag 9. januar 2018 | Tirsdag 6. februar 2018 | Tirsdag 6. marts 2018 | Tirsdag 24. april 2018 | Tirsdag 29. maj 2018 | Tirsdag 26. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Uffe-Skolen | Herzog-Philipp-Allee 3 A | 25832 Tönning 10:00
    2 Garding Børnehave | Osterende 29 | 25836 Garding 11:30
    3 Krimm 4 | 25881 Tating 12:15
    4 Ehst | 25881 Tating 12:30
    5 Dünenweg 12 | 25826 St. Peter-Ording 12:45
    6 Uffes café bar - Uffe-Skolen | Herzog-Philipp-Allee 3 A | 25832 Tönning 14:30
    7 Eiderstedter Str. 15 | 25889 Witzwort 16:00

    Læs mere

  • Tur 23

    Læs mere

  • Tur 24

    Torsdag 21. december 2017 | Torsdag 1. februar 2018 | Torsdag 1. marts 2018 | Torsdag 19. april 2018 | Torsdag 17. maj 2018 | Torsdag 14. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Vanderup Danske Skole | Bakkesand 1 | 24997 Wanderup 9:30
    2 Store Vi Danske Skole | Störtebekerweg 3 | 24969 Großenwiehe 10:45
    3 Hauptstraße 53 | 24969 Großenwiehe 12:30
    4 Prof.-Iwersen-Straße 18 | 25862 Joldelund 13:30
    5 Westerstraße | 25858 Högel 13:45
    6 Pölkerweg 29 | 24969 Lindewitt 14:30
    7 Oxlund 9 | 24969 Großenwiehe 15:00
    8 Vanderup Danske Skole | Bakkesand 1 | 24997 Wanderup 15:30

    Læs mere

  • Tur 25

    Onsdag 17. januar 2018 | Onsdag 21. februar 2018 | Onsdag 21. marts 2018 | Onsdag 18. april 2018 | Onsdag 16. maj 2018 | Onsdag 20. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Vesterland-Kejtum Danske Skole | Deckerstraße 31 | 25980 Sylt 13:00
    2 Aktiv Café | Keitumer Süderstraße 38 | 25980 Sylt-Ost 17:00

    Læs mere

  • Tur 26

    Fredag 12. januar 2018 | Fredag 9. februar 2018 | Fredag 9. marts 2018 | Fredag 20. april 2018 | Fredag 18. maj 2018 | Fredag 15. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Bøl-Strukstrup Danske Skole | Dorfstraße 21 | 24891 Struxdorf 10:45
    2 Kattbeker Str. | 24860 Böklund 12:15
    3 Ammelücken | 24860 Böklund 12:30
    4 Schulstraße | 24860 Böklund 12:45
    5 Dorfstraße 10 | 24860 Klappholz 13:45
    6 Moorweg | 24860 Klappholz 14:00
    7 Ulmenallee | 24885 Sieverstedt 14:15
    8 Angelboweg 2 | 24885 Sieverstedt 14:30
    9 Süderholz | 24885 Sieverstedt 15:00
    10 Schmedebyer Str. | 24885 Sieverstedt 15:15
    11 Großsolter Str. 6 | 24885 Sieverstedt 15:30

    Læs mere

  • Tur 27

    Tirsdag 19. december 2017 | Tirsdag 9. januar 2018 | Tirsdag 6. februar 2018 | Tirsdag 6. marts 2018 | Tirsdag 17. april 2018 | Tirsdag 15. maj 2018 | Tirsdag 12. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Jernved Danske Skole | Schulstraße 50 | 24229 Dänischenhagen 10:00
    2 Christian-Albrechts-Universität zu Kiel | Leibnizstraße | 24118 Kiel 13:00
    3 Holtenå Forsamlingshus | Westenhofstraße 8 | 24159 Kiel 14:30
    4 Tilsiter Weg 2 | 24161 Altenholz 15:15

    Læs mere

  • Tur 28

    Fredag 26. januar 2018 | Fredag 23. februar 2018 | Fredag 23. marts 2018 | Fredag 27. april 2018 | Fredag 25. maj 2018 | Fredag 29. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Ahornallee 57 | 24161 Altenholz 11:45
    2 Kiel-Pries Børnehave | Fritz-Reuter-Straße 28 | 24159 Kiel 13:00
    3 Sonderburger Platz | 24106 Kiel 15:00
    4 Stadtbücherei Kiel | Andreas-Gayk-Straße 31 | 24103 Kiel 16:00

    Læs mere

  • Tur 29

    Fredag 26. januar 2018 | Fredag 23. februar 2018 | Fredag 23. marts 2018 | Fredag 27. april 2018 | Fredag 25. maj 2018 | Fredag 29. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Vestermølle Danske Skole | Bargstaller Str. 2 | 24800 Elsdorf-Westermühlen 9:45
    2 Stadtbücherei Rendsburg | Arsenalstraße 2 | 24768 Rendsburg 11:00
    3 Rendsborg-Bydelsdorf Børnehave | Mühlenstraße 30 | 24782 Büdelsdorf 12:45
    4 Ejderhuset café og bogbus | Brandtstraße 29 | 24782 Büdelsdorf 14:30

    Læs mere

  • Tur 30

    Torsdag 18. januar 2018 | Torsdag 15. februar 2018 | Torsdag 15. marts 2018 | Torsdag 26. april 2018 | Torsdag 24. maj 2018 | Torsdag 21. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Risby Danske Skole | Greens Weg 4 | 24354 Rieseby 10:30
    2 Borreby Børnehave | Saxtorfer Weg 58 A | 24340 Eckernförde 13:00
    3 An de Wurth 15 | 24354 Rieseby 15:00
    4 Schwansenweg | 24354 Kosel 15:30
    5 Gallbergring | 24354 Kosel 15:45
    6 Brombeerberg | 24357 Fleckeby 16:00

    Læs mere

  • Tur 31

    Onsdag 31. januar 2018 | Onsdag 28. februar 2018 | Onsdag 28. marts 2018 | Onsdag 9. maj 2018 | Onsdag 6. juni 2018 | Onsdag 4. juli 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Nordheider Weg | 24879 Idstedt 12:30
    2 Isted Børnehave | Schulberg 22 | 24879 Idstedt 12:45
    3 Bahnhofstraße | 24850 Schuby 14:00
    4 Klosterreihe 92 | 24879 Neuberend 15:00
    5 Hauptstraße 8 | 24893 Taarstedt 16:15
    6 Margarethenweg 1 | 24894 Twedt 16:45

    Læs mere

  • Tur 32

    Torsdag 25. januar 2018 | Torsdag 22. februar 2018 | Torsdag 22. marts 2018 | Torsdag 3. maj 2018 | Torsdag 31. maj 2018 | Torsdag 28. juni 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Askfelt Danske Skole | Dorfstraße 25 | 24358 Ascheffel 10:00
    2 Süderstraße 6 | 24214 Gettorf 11:45
    3 Siedlung 10 | 24340 Windeby 12:30
    4 Soldatenredder | 24811 Brekendorf 13:45
    5 Boklunder Weg | 24811 Owschlag 14:15
    6 Vogelsang | 24848 Kropp 14:30
    7 Bennebeker Str. 13 | 24848 Krop 14:45
    8 Obere Dorfstraße | 24848 Klein Rheide 15:00
    9 Solkoppel | 24878 Jagel 15:15
    10 Kreisstraße 6 | 24884 Selk 15:30
    11 Wohlersend | 24857 Fahrdorf 16:00

    Læs mere

  • Tur 33

    Mandag 18. december 2017 | Mandag 22. januar 2018 | Mandag 19. februar 2018 | Mandag 19. marts 2018 | Mandag 7. maj 2018 | Mandag 4. juni 2018 | Mandag 2. juli 2018

    Stop nr. Sted Tidspunkt
    1 Treja Danske Skole | Geilwanger Str. 19 | 24896 Treia 10:45
    2 Ørsted Børnehave | Ohrstedt-Bahnhof-Süd 17 | 25885 Wester-Ohrstedt 13:00
    3 Drage Forsamlingshus | Achterum 22 | 25878 Drage 15:45
    4 Hauptstraße 17A | 25878 Seeth 16:15
    5 Dorfstr., Feuerwehrgerätehaus | 24899 Wohlde 16:45

    Læs mere