Alle tures holdepladser på ét kort

Klik på markørerne på kortet og se, hvornår bogbussen holder i nærheden af din bopæl.

Køreplaner

Bogbusserne deltager også gerne ved arrangementer og møder i hele landsdelen.

Spørgsmål og bestillinger modtages telefonisk mandag til torsdag 8.00-16.00 og fredag 8.00-12.00. 

Bogbusafdelingen
Telefon: 0461 86 97 15-0
E-mail: bus@dcbib.dk

Tur 01

Onsdag 6. februar 2019 | Onsdag 6. marts 2019 | Onsdag 3. april 2019 | Onsdag 22. maj 2019 | Onsdag 12. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Skovlund-Valsbøl Danske Skole | Buchauweg 28 | 24980 Schafflund 10:30
2 Hauptstraße 34, Tingplatz | 24852 Eggebek 14:15
3 Stiller Winkel 7 | 24963 Tarp 14:45
4 Kuhschellenweg | 24963 Tarp 15:00
5 Dörpstraat 30 | 24855 Jübek 15:45
6 Klosterreihe 92 | 24879 Neuberend 16:30

Tur 02

Mandag 21. januar 2019 | Mandag 18. februar 2019 | Mandag 18. marts 2019 | Mandag 29. april 2019 | Mandag 27. maj 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Hatlund danske skole og børnehave | Hattlund 9 | 24972 Steinberkirche 9:15
2 Lyksborg Børnehave | Am Kegelberg | 24960 Glücksburg 13:15
3 Lyksborg Danske Skole | Gorch-Fock-Str. 1c | 24960 Glücksburg 14:45
4 Ruhnmark 1 | 24975 Maasbüll 15:45
5 Tarup café - Taruphus | Taruper Haupstr. 3 | 24943 Flensburg 16:15

Tur 03

Onsdag 23. januar 2019 | Onsdag 20. februar 2019 | Onsdag 20. marts 2019 | Onsdag 8. maj 2019 | Onsdag 5. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Karlsson Vuggestue | Karlsson Weg 28 | 24837 Schleswig 10:30
2 Norderheiderweg | 24879 Idstedt 11:30
3 Isted Børnehave | Schulberg 22 | 24879 Idstedt 11:45
4 Irisbogen | 24963 Tarp 13:45
5 Vogelbeerring 23 | 24963 Jerrishoe 14:15
6 Dorfstraße 1 | 24963 Jerrishoe 14:30
7 Trene-Skolen | Stapelholmer Weg 45 | 24963 Tarp 15:00
8 Seniorenresidenz Tarp | Wanderuper Str. 21 | 24963 Tarp 16:00
9 Otterweg 18 | 24963 Tarp 16:30
10 Stapelholmer Weg 55 | 24988 Oeversee 17:00

Tur 04

Torsdag 24. januar 2019 | Torsdag 21. februar 2019 | Torsdag 21. marts 2019 | Torsdag 2. maj 2019 | Torsdag 6. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Norderweg | 24976 Handewitt 10:00
2 Waldweg | 24976 Handewitt 10:15
3 Jaruplund Børnehave | Jarplunder Weg 14 | 24976 Handewitt 10:30
4 Jaruplund Danske Skole | Jarplunder Weg 14 | 24976 Handewitt 10:45
5 Am Campingpl. 2 | 24976 Handewitt 12:15
6 Heidefelder Weg 10 | 24988 Oeversee 12:30
7 Am Dorfpl. 15 | 24988 Oeversee 14:00
8 Stapelholmer Weg 14 | 24988 Oeversee 14:30
9 Birkenweg 6 | 24988 Oeversee 14:45
10 Sniederbarg 3 | 24988 Oeversee 15:00
11 Wanderuper Weg 5 | 24988 Oeversee 15:15
12 Freudenhof 1 | 24941 Freienwill 15:30
13 Am Schulbach 23 | 24991 Freienwill 15:45
14 An der Eiche 23 | 24991 Freienwill 16:15

Tur 05

Mandag 11. februar 2019 | Mandag 11. marts 2019 | Mandag 8. april 2019 | Mandag 20. maj 2019 | Mandag 24. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Möhlenweg 4 | 25842 Bargum 11:15
2 Dorfstr. 80 | 25852 Ebüll 11:45
3 Büttjebüller Kirchenweg 14 | 25852 Bordelum 12:00
4 Bredsted Danske Skole | Herrmannstr. 8 A | 25821 Bredstedt 13:00
5 Nordfriisk Institut | Süderstr. 30 | 25821 Bredstedt 14:45
6 Süderweg 55 | 25821 Breklum 15:15
7 Westerwiede 19 | 25856 Hattstedt 15:45
8 Hatsted Forsamlingshus & bogbus café | De Straat 17 | 25856 Hattstedt 16:00

Tur 06

Onsdag 23. januar 2019 | Onsdag 13. februar 2019 | Onsdag 13. marts 2019 | Onsdag 24. april 2019 | Onsdag 29. maj 2019 | Onsdag 26. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Sørup Danske Skole | Neue Str. 12 | 24966 Sörup 10:45
2 Sørup Børnehave | Bergstr. 16 | 24966 Sörup 12:15
3 Jonnas Imbiss | Nordstraße 3 | 24972 Steinbergkirche 13:30
4 Ostenfeld 10 | 24972 Groß Quern 14:30
5 Hanni Maler Weg | 24977 Bönstrup 15:00
6 Kappelner Str. 22 | 24975 Husby 15:45

Tur 07

Tirsdag 12. februar 2019 | Tirsdag 12. marts 2019 | Tirsdag 9. april 2019 | Tirsdag 21. maj 2019 | Tirsdag 18. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Risum Skole og Børnehave | Dorfstr. 91 | 25920 Risum-Lindholm 9:30
2 Nibøl Danske Skole | Osterweg 67 | 25899 Niebüll 11:00
3 Nibøl Daginstitution | Osterweg 67 | 25899 Niebüll 12:15
4 Deezbüll Deich 30 | 25899 Niebüll 13:45
5 Deezbüll Burg 40 | 24899 Nibüll 14:15
6 Deezbüll Deich 101 | 25899 Niebüll 14:30
7 Haferweg 36 | 25899 Niebüll 15:00
8 Im Kornkoog 4 | 25899 Niebüll 15:15
9 Lagedeich 22 | 25899 Niebüll 15:30
10 Süder-Gath 14 | 25899 Niebüll 15:45

Tur 08

Torsdag 14. februar 2019 | Torsdag 14. marts 2019 | Torsdag 25. april 2019 | Torsdag 23. maj 2019 | Torsdag 27. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Bahnhofstraße 67 | 25923 Süderlügum 9:00
2 Bavnehøj-Vidingherreds danske Skole | Hauptstraße 5 | 25923 Humptrup 9:15
3 Bavnehøj-Vidingherreds danske skole | Beim Siel 5 | 25927 Neukirchen 11:15
4 Norderheine 1 | 25923 Süderlügum 12:30
5 Am Ring 14 | 25923 Süderlügum 12:45
6 Am Sportplatz 38 | 25923 Süderlügum 13:00
7 Wimmersbüller Str. 21 | 25923 Süderlügum 14:15
8 Humtrup | Kjerstr. 13 | 25923 Humtrup 14:30
9 Hauptstraße 5 | 25899 Bosbüll 15:00
10 Neue Str. 3 | 25899 Klixbüll 15:30

Tur 09

Tirsdag 29. januar 2019 | Tirsdag 26. februar 2019 | Tirsdag 26. marts 2019 | Tirsdag 30. april 2019 | Tirsdag 28. maj 2019 | Tirsdag 25. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Raiffeisenstr. 1 | 24395 Gelting 10:00
2 Kaj Munk-Skolen | Hans-Christian-Andersen-Weg 14 | 24376 Kappeln 10:30
3 Lange Straße 13 | 24399 Arnis 12:15
4 Kappel Børnehave & Ungdomshus | Hans-Christian-Andersen-Weg 14 | 24376 Kappeln 13:15
5 Exhöft 7 | 24404 Maasholm 14:45
6 Hebrohy 15 | 24395 Gelting 15:15
7 Bonsberg 1 | 24935 Niesgrau 16:00

Tur 10

Mandag 28. januar 2019 | Mandag 25. februar 2019 | Mandag 25. marts 2019 | Mandag 6. maj 2019 | Mandag 3. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Ruruper Str. 27 | 24392 Norderbrarup 11:30
2 Krock 16 | 24888 Steinfeld 12:00
3 Sønder Brarup Danske Skole | Raiffeisenstr. 25 | 24392 Süderbrarup 13:00
4 Osterkoppel 4 | 24392 Süderbrarup 14:15
5 Am Nißberg 6 | 24392 Boren 14:30
6 Hegeholz 27 | 24392 Boren 14:45
7 Noorblick | 24392 Boren 14:45
8 An der Au 6 | 24392 Boren 15:30
9 Christianslyst | Christianslyst | 24392 Nottfeld 16:15
10 Margarethenweg 1 | 24894 Twedt 16:45
11 Haupstr. 8 | 24879 Taarstedt 17:15

Tur 11

Tirsdag 5. februar 2019 | Tirsdag 5. marts 2019 | Tirsdag 2. april 2019 | Tirsdag 7. maj 2019 | Tirsdag 4. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Husby Danske Skole og børnehave | Lerchenweg 2 | 24975 Husby 9:30
2 Tarup Børnehave | Taruper Hauptstr. 53 | 24943 Flensburg 11:45
3 Engelsby-Centret | Brahmstrasse 6 | 24943 Flensburg 13:30
4 Engelsby Børnehave | Neuer Weg 9 | 24943 Flensburg 14:00
5 Flensborg Hochfeld | Emmi-Leisner-Str. - holdeplads tysk bogbus | 24943 Flensburg 15:00
6 Ausacker | Westerdorf | 24975 Ausacker 15:45
7 Dammende | Holnisser Landstr. 22 | 27975 Ausacker 16:15

Tur 12

Tirsdag 22. januar 2019 | Tirsdag 19. februar 2019 | Tirsdag 19. marts 2019 | Tirsdag 23. april 2019 | Tirsdag 25. juni 2019 | Tirsdag 28. maj 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Aventoft Børnehave | Nambüll 6 | 25927 Aventoft 12:00
2 Rickelsbüll 4 | 25924 Rodenäs 13:45
3 Mitteldeich | 25924 Emmelsbüll-Horsbüll 14:00
4 Galmsbüllkoog 3 | 25899 Galmsbüll 14:30
5 Bende Bendsen Wäi | 25920 Risum-Lindholm 15:15
6 Dorstr. 9 | 25920 Risum-Lindholm 15:30
7 Reederswäi | 25920 Risum-Lindholm 16:00
8 Lange Ackern 13 | 25920 Stedesand 16:45

Tur 13

Onsdag 30. januar 2019 | Onsdag 27. februar 2019 | Onsdag 27. marts 2019 | Onsdag 15. maj 2019 | Onsdag 12. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Vyk Danske Skole | Feldstraße 38 | 25938 Wyk 10:45

Tur 14

Fredag 8. februar 2019 | Fredag 8. marts 2019 | Fredag 5. april 2019 | Fredag 3. maj 2019 | Fredag 7. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Kobbermølle Danske Skole | Wassersleben 32 | 24955 Harrislee 9:00
2 Kobbermølle Børnehave | Teichweg 1 | 24955 Harrislee 11:00
3 Am Oxer | 24955 Harrislee 12:15
4 Harreslev Danske Skole | Süderstraße 90 | 24955 Harrislee 13:30

Tur 15

Onsdag 13. februar 2019 | Onsdag 13. marts 2019 | Onsdag 24. april 2019 | Onsdag 29. maj 2019 | Onsdag 26. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Margaretha Bremer-Stiftelsen | Trollseeweg 21 | 24939 Flensburg 9:45
2 Dansk Alderdoms- og Plejehjem | Nerongsallee 27 | 24939 Flensburg 10:30
3 Instenweg 7 | 24980 Schafflund 11:45
4 Nordhackstedter Str. | 24980 Hörup 12:15
5 Skovlund-Valsbøl Danske Skole | Buchauweg 28 | 24980 Schafflund 13:15
6 Hauptstraße 14 | 24994 Osterby 14:30

Tur 16

Torsdag 7. februar 2019 | Torsdag 7. marts 2019 | Torsdag 4. april 2019 | Torsdag 16. maj 2019 | Torsdag 20. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Hostrup Børnehave | Eckernförder Landstr. 19 | 24873 Havetoft 9:30
2 Obdrupstraße 12 | 24986 Opdrup 9:45
3 Satrup Danske Skole | Wolleshuus 2 | 24986 Satrup 10:00
4 Dennertweg | 24986 Satrup 11:45
5 Cordsenweg | 24986 Satrup 12:00
6 Mauenholzer Weg | 24986 Satrup 12:15
7 Mårkær Børnehave | Hauptstr. 66 | 24405 Mohrkirch 12:30
8 Meiereistraße 7 | 24991 Schnarup-Thumby 13:45
9 Kompagnie 1 | 24860 Uelsby 14:00
10 Hostrupholzer Weg 13 | 24873 Havetoft 14:30
11 Møllebro Forsamlingshus & Bogbus café | Flensburger Str. 26 | 24991 Großsolt 15:00

Tur 17

Mandag 28. januar 2019 | Mandag 25. februar 2019 | Mandag 25. marts 2019 | Mandag 6. maj 2019 | Mandag 3. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Medelby Danske Skole | Abroer Weg 2 | 24994 Medelby 9:00
2 Katenland 2 | 24994 Medelby 10:20
3 Hauptstraße 4 | 24994 Medelby 10:30
4 Bramstedlund Børnehave | Dorfstraße 2 | 25926 Bramstedtlund 10:45
5 Ladelund Undomsskole | Karlumer Str. 1 | 25926 Ladelund 11:15
6 Dorfstraße 24 | 24994 Weesby 13:15
7 Sandteilung 2A | 24994 Weesby 13:30
8 Am Sportplatz 10 | 24994 Medelby 14:00
9 Hauptstraße 12 | 24994 Medelby 14:05
10 Marktreff | Hauptstraße 38 | 24994 Medelby 14:45
11 Kupfermühlenweg | 24994 Jardelund 15:00
12 Hauptstraße 4 | 24994 Holt 15:15

Tur 18

Onsdag 30. januar 2019 | Onsdag 27. februar 2019 | Onsdag 27. marts 2019 | Onsdag 8. maj 2019 | Onsdag 5. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Sünneby 14 | 24997 Wanderup 12:00
2 Alter Schulweg 1 | 24992 Jörl 12:30
3 Kragstedt-Moor 4 | 24997 Wanderup 12:45
4 Am Mühlenstrom 14 | 25862 Goldebek 13:15
5 Westerstr. | 25858 Högel 13:30
6 An der Heide 4 | 24969 Lindewitt 14:00
7 Store Vi Danske Skole | Störtebekerweg 3 | 24969 Großenwiehe 15:15
8 Oksevejens Skole | Alter Husumer Weg 207 | 24941 Flensburg 17:00
9 Gartenstadt | Ebenezer Howard Alle 17 | 24941 Flensburg 17:30

Tur 19

Torsdag 31. januar 2019 | Torsdag 28. februar 2019 | Torsdag 28. marts 2019 | Torsdag 9. maj 2019 | Torsdag 13. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Hanved Danske Skole | Alter Kirchenweg 42 | 24983 Handewitt 9:15
2 Alter Kirchenweg 82 | 24983 Handewitt 11:45
3 Ihlseeweg 24 | 24983 Handewitt 12:00
4 Ellunder Str. 23 | 24983 Handewitt 12:15
5 Flensburger Str. 21 | 24983 Handewitt 12:45
6 Friesischer Bogen 28 | 24983 Handewitt 14:00
7 Kirchentoft 1 | 24983 Handewitt 14:30
8 Alter Kirchenweg 1C | 24983 Handewitt 14:45
9 Ahrenshöh/Hirschbogen | 24983 Handewitt 15:15

Tur 20

Mandag 4. februar 2019 | Mandag 4. marts 2019 | Mandag 1. april 2019 | Mandag 13. maj 2019 | Mandag 17. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Westertoft 2 | 25917 Achtrup 14:00
2 Lecker Straße 42 | 25917 Achtrup 14:30
3 Kirchweg 23 | 25917 Achtrup 15:30
4 Butter Blöcke | 25917 Achtrup 15:45
5 Wanger Weg 30 | 25917 Leck 16:15
6 Am Moor 27 | 25917 Leck 16:30
7 Propst-Nissen-Weg 55 | 25912 Leck 17:00

Tur 21

Mandag 4. februar 2019 | Mandag 4. marts 2019 | Mandag 1. april 2019 | Mandag 13. maj 2019 | Mandag 17. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Gather Landstraße 39 | 25899 Niebüll 12:00
2 Strengweg 1 | 25842 Langenhorn 12:45
3 Efkebüll | 25842 Langenhorn 13:00
4 Kreisstr.73 Nr.36 | 25842 Langenhorn 14:00
5 An de Kanal 1 | 25842 Bargum 14:30
6 Dorfstraße 11 | 25842 Langenhorn 15:00
7 Am Wall 10 | 25917 Enge-Sande 15:15
8 Enger Str. 1 | 25917 Enge-Sande 15:45
9 Dorfstraße 33 | 25917 Enge-Sande 16:00
10 Dorfstraße 60 | 25917 Enge-Sande 16:15
11 Hauptstraße 7 | 25917 Sprakebüll 16:45

Tur 22

Tirsdag 12. februar 2019 | Tirsdag 12. marts 2019 | Tirsdag 9. april 2019 | Tirsdag 14. maj 2019 | Tirsdag 11. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Uffe-Skolen | Herzog-Philipp-Allee 3 A | 25832 Tönning 10:00
2 Garding Børnehave | Osterende 29 | 25836 Garding 11:30
3 Krimm 4 | 25881 Tating 12:15
4 Ehst | 25881 Tating 12:30
5 Dünenweg 12, Klitskolen | 25826 St. Peter-Ording 12:45
6 Uffes café bar - Uffe-Skolen | Herzog-Philipp-Allee 3 A | 25832 Tönning 14:30
7 Eiderstedter Str. 15 | 25889 Witzwort 16:00

Tur 24

Torsdag 31. januar 2019 | Torsdag 28. februar 2019 | Torsdag 28. marts 2019 | Torsdag 2. maj 2019 | Torsdag 6. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Store Vi Vanderup børnehave | Bakkesand 1 | 24997 Wanderup 9:45
2 Store Vi-Vanderup Danske Skole | Störtebekerweg 3 | 24969 Großenwiehe 10:30
3 Hauptstraße 53 | 24969 Großenwiehe 12:45
4 Prof.-Iwersen-Straße 18 | 25862 Joldelund 14:00
5 Pölkerweg 29 | 24969 Lindewitt 14:30
6 Oxlund 9 | 24969 Großenwiehe 15:00
7 Vanderup Danske Skole | Bakkesand 1 | 24997 Wanderup 15:30

Tur 25

Onsdag 20. februar 2019 | Onsdag 20. marts 2019 | Onsdag 15. maj 2019 | Onsdag 19. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Vesterland-Kejtum Danske Skole | Deckerstraße 31 | 25980 Sylt 13:00
2 Aktiv Café | Keitumer Süderstraße 38 | 25980 Sylt-Ost 17:00

Tur 26

Fredag 8. februar 2019 | Fredag 8. marts 2019 | Fredag 5. april 2019 | Fredag 3. maj 2019 | Fredag 7. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Bøl-Strukstrup Danske Skole | Dorfstraße 21 | 24891 Struxdorf 10:45
2 Kattbeker Str. | 24860 Böklund 12:15
3 Ammelücken | 24860 Böklund 12:30
4 Schulstraße | 24860 Böklund 12:45
5 Dorfstraße 10 | 24860 Klappholz 13:45
6 Moorweg | 24860 Klappholz 14:00
7 Ulmenallee | 24885 Sieverstedt 14:15
8 Angelboweg 2 | 24885 Sieverstedt 14:30
9 Süderholz | 24885 Sieverstedt 15:00
10 Schmedebyer Str. | 24885 Sieverstedt 15:15
11 Großsolter Str. 6 | 24885 Sieverstedt 15:30

Tur 27

Tirsdag 5. februar 2019 | Tirsdag 5. marts 2019 | Tirsdag 2. april 2019 | Tirsdag 7. maj 2019 | Tirsdag 4. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Jernved Danske Skole | Schulstraße 50 | 24229 Dänischenhagen 10:00
2 Christian-Albrechts-Universität zu Kiel | Leibnizstraße | 24118 Kiel 13:00
3 Holtenå Forsamlingshus | Westenhofstraße 8 | 24159 Kiel 14:30
4 Tilsiter Weg 2 | 24161 Altenholz 15:15

Tur 28

Fredag 25. januar 2019 | Fredag 22. februar 2019 | Fredag 29. marts 2019 | Fredag 26. april 2019 | Fredag 24. maj 2019 | Fredag 28. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Ahornallee 57 | 24161 Altenholz 11:45
2 Kiel-Pries Børnehave | Fritz-Reuter-Straße 28 | 24159 Kiel-Pries 13:00
3 Sonderburger Platz | 24106 Kiel-Wik 15:00
4 Stadtbücherei Kiel | Andreas-Gayk-Straße 31 | 24103 Kiel 16:00

Tur 29

Fredag 25. januar 2019 | Fredag 22. februar 2019 | Fredag 29. marts 2019 | Fredag 26. april 2019 | Fredag 24. maj 2019 | Fredag 28. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Vestermølle Danske Skole | Bargstaller Str. 2 | 24800 Elsdorf-Westermühlen 9:45
2 Stadtbücherei Rendsburg | Arsenalstraße 2 | 24768 Rendsburg 11:00
3 Rendsborg-Bydelsdorf Børnehave | Mühlenstraße 30 | 24782 Büdelsdorf 12:45
4 Ejderhuset café og bogbus | Brandtstraße 29 | 24782 Büdelsdorf 14:30

Tur 30

Torsdag 7. februar 2019 | Torsdag 7. marts 2019 | Torsdag 4. april 2019 | Torsdag 16. maj 2019 | Torsdag 20. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Risby Danske Skole | Greens Weg 4 | 24354 Rieseby 10:30
2 Borreby Børnehave | Saxtorfer Weg 58 A | 24340 Eckernförde 13:00
3 An de Wurth 15 | 24354 Rieseby 15:00
4 Gallbergring | 24354 Kosel 15:45
5 Brombeerberg | 24357 Fleckeby 16:15

Tur 31

Mandag 21. januar 2019 | Mandag 18. februar 2019 | Mandag 18. marts 2019 | Mandag 29. april 2019 | Mandag 27. maj 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Ringvejens Vuggestue | Ringstraße 2 | 24943 Flensburg 9:15

Tur 32

Torsdag 24. januar 2019 | Torsdag 21. februar 2019 | Torsdag 21. marts 2019 | Torsdag 25. april 2019 | Torsdag 23. maj 2019 | Torsdag 27. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Askfelt Danske Skole | Dorfstraße 25 | 24358 Ascheffel 10:00
2 Süderstraße 6 | 24214 Gettorf 11:45
3 Siedlung 10 | 24340 Windeby 12:30
4 Soldatenredder | 24811 Brekendorf 13:45
5 Boklunder Weg | 24811 Owschlag 14:30
6 Bennebeker Str. 13 | 24848 Krop 14:45
7 Vogelsang | 24848 Kropp 15:00
8 Obere Dorfstraße | 24848 Klein Rheide 15:30
9 Solkoppel | 24878 Jagel 15:45
10 Kreisstraße 6 | 24884 Selk 16:00
11 Wohlersend | 24857 Fahrdorf 16:15

Tur 33

Mandag 11. februar 2019 | Mandag 11. marts 2019 | Mandag 8. april 2019 | Mandag 20. maj 2019 | Mandag 24. juni 2019

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Treja Danske Skole | Geilwanger Str. 19 | 24896 Treia 10:45
2 Ørsted Børnehave | Ohrstedt-Bahnhof-Süd 17 | 25885 Wester-Ohrstedt 13:00
3 Ejder Café, Hans Helgesen skolen | Schleswiger Str. 23 | 25840 Friedrichstadt 14:30
4 Drage Forsamlingshus | Achterum 22 | 25878 Drage 15:45
5 Seeth, Dorfgemeinschaftshaus | Hauptstraße 17A | 25878 Seeth 16:15
6 Dorfstr., Feuerwehrgerätehaus | 24899 Wohlde 16:45