Bogbussernes køreplaner

Spørgsmål og bestillinger modtages telefonisk mandag til torsdag 8.00-16.00 og fredag 8.00-12.00. 

Bogbusafdelingen
Telefon: 0461 86 97 15-0
E-mail: bus@dcbib.dk

Tur 01

Onsdag 21. oktober 2020 | Onsdag 18. november 2020 | Onsdag 16. december 2020 | Onsdag 20. januar 2021 | Onsdag 17. februar 2021 | Onsdag 17. marts 2021 | Onsdag 21. april 2021 | Onsdag 19. maj 2021 | Onsdag 16. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Skovlund-Valsbøl Danske Skole | Buchauweg 28 | 24980 Schafflund 11:30
2 Hauptstraße, Tingplatz | 24852 Eggebek 14:15
3 Stiller Winkel 7 | 24963 Tarp 14:45
4 Kuhschellenweg | 24963 Tarp 15:00
5 Dörpstraat 30 | 24855 Jübek 15:45
6 Klosterreihe 92 | 24879 Neuberend 16:30

Tur 02

Mandag 21. september 2020 | Mandag 2. november 2020 | Mandag 30. november 2020 | Mandag 1. februar 2021 | Mandag 1. marts 2021 | Mandag 29. marts 2021 | Mandag 3. maj 2021 | Mandag 7. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Hatlund danske skole og børnehave | Hattlund 9 | 24972 Steinberkirche 9:30
2 Süderholm 72 | 25923 Gelting 11:30
3 Süderholm 77 | 24395 Gelting 11:40
4 Lyksborg Børnehave | Am Kegelberg | 24960 Glücksburg 13:15
5 Lyksborg Danske Skole | Gorch-Fock-Str. 1c | 24960 Glücksburg 14:45
6 Tarup café - Taruphus | Taruper Haupstr. 3 | 24943 Flensburg 16:00

Tur 03

Onsdag 30. september 2020 | Onsdag 11. november 2020 | Onsdag 9. december 2020 | Onsdag 3. februar 2021 | Onsdag 3. marts 2021 | Onsdag 31. marts 2021 | Onsdag 12. maj 2021 | Onsdag 9. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Irisbogen | 24963 Tarp 13:45
2 Vogelbeerring 23 | 24963 Jerrishoe 14:15
3 Dorfstraße 1 | 24963 Jerrishoe 14:30
4 Trene-Skolen | Stapelholmer Weg 45 | 24963 Tarp 15:00
5 Seniorenresidenz Tarp | Wanderuper Str. 21 | 24963 Tarp 16:00
6 Otterweg 18 | 24963 Tarp 16:15
7 Stapelholmer Weg 55 | 24988 Oeversee 16:45

Tur 04

Torsdag 24. september 2020 | Torsdag 5. november 2020 | Torsdag 3. december 2020 | Torsdag 21. januar 2021 | Torsdag 18. februar 2021 | Torsdag 18. marts 2021 | Torsdag 6. maj 2021 | Torsdag 10. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Norderweg | 24976 Handewitt 9:45
2 Waldweg | 24976 Handewitt 10:00
3 Jaruplund Børnehave | Jarplunder Weg 14 | 24976 Handewitt 10:15
4 Jaruplund Danske Skole | Jarplunder Weg 14 | 24976 Handewitt 10:30
5 Am Campingplatz 2 | 24976 Handewitt 12:15
6 Heidefelder Weg 10 | 24988 Oeversee 12:30
7 Vanderup Bogbus café | 24997 Wanderup 14:00
8 Am Dorfplatz 15 | 24988 Oeversee 15:00
9 Stapelholmer Weg 14 | 24988 Oeversee 15:15
10 Sniederbarg 3 | 24988 Oeversee 15:30
11 Wanderuper Weg 5 | 24988 Oeversee 15:45
12 Zur Heide 12 | 24988 Oeversee 16:30

Tur 05

Mandag 19. oktober 2020 | Mandag 16. november 2020 | Mandag 14. december 2020 | Mandag 11. januar 2021 | Mandag 8. februar 2021 | Mandag 8. marts 2021 | Mandag 19. april 2021 | Mandag 17. maj 2021 | Mandag 14. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Prof. Iwersen Str. | 25862 Hjoldelund 11:00
2 Westerstr. | 25858 Högel 11:15
3 Dorfstr. 80 | 25852 Ebüll 11:45
4 Büttjebüller Kirchenweg 14 | 25852 Bordelum 12:00
5 Bredsted Danske Skole | Herrmannstr. 8 A | 25821 Bredstedt 13:00
6 Nordfriisk Institut | Süderstr. 30 | 25821 Bredstedt 14:15
7 Süderweg 55 | 25821 Breklum 14:30
8 Hatsted Forsamlingshus & bogbus café | De Straat 17 | 25856 Hattstedt 15:15
9 Hauptstraße 53 | 24969 Großenwiehe 15:30
10 Westerwiede 19 | 25856 Hattstedt 15:45

Tur 06

Onsdag 28. oktober 2020 | Onsdag 25. november 2020 | Onsdag 13. januar 2021 | Onsdag 10. februar 2021 | Onsdag 10. marts 2021 | Onsdag 28. april 2021 | Onsdag 26. maj 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Ringvejens vuggestue | Ringstrasse 2 | 24943 Flensburg 10:30
2 Sørup Danske Skole | Neue Str. 12 | 24966 Sörup 10:45
3 Sørup Børnehave | Bergstr. 16 | 24966 Sörup 12:15
4 Jonnas Imbiss | Nordstraße 3 | 24972 Steinbergkirche 14:00
5 Ostenfeld 10 | 24972 Groß Quern 14:30
6 Hanni Maler Weg | 24977 Bönstrup 15:00
7 Kappelner Str. 22 | 24975 Husby 15:45

Tur 07

Tirsdag 22. september 2020 | Tirsdag 3. november 2020 | Tirsdag 1. december 2020 | Tirsdag 2. februar 2021 | Tirsdag 2. marts 2021 | Tirsdag 30. marts 2021 | Tirsdag 11. maj 2021 | Tirsdag 8. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Risum Skole/Risem Schölj og Børnehave | Dorfstr. 91 | 25920 Risum-Lindholm 9:30
2 Nibøl Danske Skole | Osterweg 67 | 25899 Niebüll 11:00
3 Nibøl Daginstitution | Osterweg 67 | 25899 Niebüll 12:15
4 Deezbüll Deich 30 | 25899 Niebüll 14:00
5 Deezbüll Deich 101 | 25899 Niebüll 14:30
6 Haferweg 36 | 25899 Niebüll 15:00
7 Im Kornkoog 4 | 25899 Niebüll 15:15

Tur 08

Torsdag 1. oktober 2020 | Torsdag 12. november 2020 | Torsdag 10. december 2020 | Torsdag 4. februar 2021 | Torsdag 4. marts 2021 | Torsdag 22. april 2021 | Torsdag 27. maj 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Bavnehøjskolen, Humtrup | Hauptstr. 5 | 25923 Humtrup 9:15
2 Vimmersbøl danske Skole | Wimmersbüller Str. | 25923 Süderlügum 10:30
3 Norderheine 1 | 25923 Süderlügum 12:00
4 Am Ring 14 | 25923 Süderlügum 12:15
5 Am Sportplatz 38 | 25923 Süderlügum 13:15
6 Vimmersbøl danske Skole | Wimmersbüller Str. | 25923 Süderlügum 13:45
7 Bahnhofstraße 67 | 25923 Süderlügum 14:00
8 Humtrup | Kjerstr. 13 | 25923 Humtrup 14:15
9 Hauptstraße 5 | 25899 Bosbüll 14:45
10 Dorfstr. 301 A | 25920 Klockries 15:00

Tur 09

Tirsdag 22. september 2020 | Tirsdag 3. november 2020 | Tirsdag 1. december 2020 | Tirsdag 2. februar 2021 | Tirsdag 2. marts 2021 | Tirsdag 30. marts 2021 | Tirsdag 11. maj 2021 | Tirsdag 8. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Raiffeisenstr. 1 | 24395 Gelting 10:00
2 Kaj Munk-Skolen | Hans-Christian-Andersen-Weg 14 | 24376 Kappeln 10:30
3 Lange Straße 13 | 24399 Arnis 12:15
4 Kappel Børnehave & Ungdomshus | Hans-Christian-Andersen-Weg 14 | 24376 Kappeln 13:15
5 Exhöft 7 | 24404 Maasholm 14:45
6 Hebrohy 15 | 24395 Gelting 15:15
7 Bonsberg 1 | 24935 Niesgrau 16:00

Tur 10

Mandag 21. september 2020 | Mandag 2. november 2020 | Mandag 30. november 2020 | Mandag 1. februar 2021 | Mandag 1. marts 2021 | Mandag 29. marts 2021 | Mandag 3. maj 2021 | Mandag 7. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Ruruper Str. | 24392 Norderbrarup 11:30
2 Krock 16 | 24888 Steinfeld 12:00
3 Sønder Brarup Danske Skole | Raiffeisenstr. 25 | 24392 Süderbrarup 13:00
4 Osterkoppel | 24392 Süderbrarup 14:15
5 Am Nißberg | 24392 Boren 14:30
6 Hegeholz | 24392 Boren 14:45
7 Noorblick | 24392 Boren 15:00
8 An der Au | 24392 Boren 15:30
9 Christianslyst | Christianslyst | 24392 Nottfeld 16:15
10 Haupstr. | 24879 Taarstedt 16:45

Tur 11

Tirsdag 29. september 2020 | Tirsdag 10. november 2020 | Tirsdag 8. december 2020 | Tirsdag 19. januar 2021 | Tirsdag 16. februar 2021 | Tirsdag 16. marts 2021 | Tirsdag 27. april 2021 | Tirsdag 25. maj 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Ruhnmark 1 | 24975 Massbüll 9:15
2 Husby Danske Skole og børnehave | Lerchenweg 2 | 24975 Husby 9:45
3 Tarup Børnehave | Taruper Hauptstr. 53 | 24943 Flensburg 12:30
4 Engelsby-Centret | Brahmstrasse 6 | 24943 Flensburg 13:30
5 Engelsby Børnehave | Neuer Weg 9 | 24943 Flensburg 14:00
6 Flensborg Hochfeld | Emmi-Leisner-Str. | 24943 Flensburg 15:00
7 Ausacker | Westerdorf | 24975 Ausacker 15:30
8 Dammende | Holnisser Landstr. 22 | 27975 Ausacker 16:00

Tur 12

Tirsdag 20. oktober 2020 | Tirsdag 17. november 2020 | Tirsdag 15. december 2020 | Tirsdag 12. januar 2021 | Tirsdag 9. februar 2021 | Tirsdag 9. marts 2021 | Tirsdag 20. april 2021 | Tirsdag 18. maj 2021 | Tirsdag 15. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Aventoft Børnehave | Nambüll 6 | 25927 Aventoft 11:45
2 Pörksensiedlung 3 | 25929 Rodenäs 13:30
3 Rickelsbüller Koog 4 | 25924 Rodenäs 13:45
4 Mitteldeich | 25924 Emmelsbüll-Horsbüll 14:00
5 Galmsbüllkoog 3 | 25899 Galmsbüll 14:30
6 Bende Bendsen Wäi | 25920 Risum-Lindholm 15:00
7 Dorstr. 9 | 25920 Risum-Lindholm 15:15
8 Reederswäi | 25920 Risum-Lindholm 16:00
9 Lange Ackern 13 | 25920 Stedesand 16:30

Tur 13

Onsdag 23. september 2020 | Onsdag 4. november 2020 | Onsdag 2. december 2020 | Onsdag 27. januar 2021 | Onsdag 24. februar 2021 | Onsdag 24. marts 2021 | Onsdag 5. maj 2021 | Onsdag 2. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Vyk Danske Skole | Feldstraße 38 | 25938 Wyk 10:45

Tur 14

Fredag 23. oktober 2020 | Fredag 20. november 2020 | Fredag 18. december 2020 | Fredag 15. januar 2021 | Fredag 12. februar 2021 | Fredag 12. marts 2021 | Fredag 23. april 2021 | Fredag 21. maj 2021 | Fredag 18. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Kobbermølle Børnehave | Teichweg 1 | 24955 Harrislee 10:00
2 Wassersleben- ved stranden | 24955 Harrislee 11:15
3 Dantax | Am Oxer | 24955 Harrislee 12:15
4 Harreslev Danske Skole | Süderstraße 90 | 24955 Harrislee 13:30

Tur 15

Onsdag 28. oktober 2020 | Onsdag 25. november 2020 | Onsdag 13. januar 2021 | Onsdag 10. februar 2021 | Onsdag 10. marts 2021 | Onsdag 28. april 2021 | Onsdag 26. maj 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Magaretha-Bremer-Stiftelsen | Trollseeweg | 24939 Flensburg 9:45
2 Dansk Alderdoms- og Plejehjem | Nerongsallee 27 | 24939 Flensburg 10:30
3 Instenweg 7 | 24980 Schafflund 11:45
4 Nordhackstedter Str. | 24980 Hörup 12:15
5 Skovlund-Valsbøl Danske Skole | Buchauweg 28 | 24980 Schafflund 13:15
6 Hauptstraße 14 | 24994 Osterby 14:30

Tur 16

Torsdag 29. oktober 2020 | Torsdag 26. november 2020 | Torsdag 14. januar 2021 | Torsdag 11. februar 2021 | Torsdag 11. marts 2021 | Torsdag 29. april 2021 | Torsdag 3. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Obdrupstraße 12 | 24986 Opdrup 9:45
2 Satrup Danske Skole & Satrup Daginstitution | Wolleshuus 2 | 24986 Satrup 10:00
3 Dennertweg 5 | 24986 Satrup 11:45
4 Heinrich N. Clausen Weg 3 | 24986 Mittelangeln/Satrup 12:00
5 Cordsenweg | 24986 Satrup 12:15
6 Mårkær Børnehave | Hauptstr. 66 | 24405 Mohrkirch 12:30
7 Meiereistraße 7 | 24891 Schnarup-Thumby 13:45
8 Satrup Forsamlingshus | 24986 Satrup 14:00
9 Hostrupholzer Weg 13 | 24873 Havetoft 14:45
10 Møllebro Forsamlingshus & Bogbus café | Flensburger Str. 26 | 24991 Großsolt 15:30
11 An der Eiche | 24991 Freienwill 16:15

Tur 17

Mandag 28. september 2020 | Mandag 9. november 2020 | Mandag 7. december 2020 | Mandag 25. januar 2021 | Mandag 22. februar 2021 | Mandag 22. marts 2021 | Mandag 10. maj 2021 | Onsdag 9. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Medelby Danske Skole | Abroer Weg 2 | 24994 Medelby 9:15
2 Katenland 2 | 24994 Medelby 10:20
3 Hauptstraße 4 | 24994 Medelby 10:30
4 Bramstedlund Børnehave | Dorfstraße 2 | 25926 Bramstedtlund 10:45
5 Ladelund Ungdomsskole | Karlumer Str. 1 | 25926 Ladelund 11:15
6 Hauptstraße 17 | 25926 Westre 13:15
7 Dorfstraße 24 | 24994 Weesby 13:45
8 Sandteilung 2A | 24994 Weesby 14:00
9 Marktreff | Hauptstraße 38 | 24994 Medelby 14:30
10 Kupfermühlenweg | 24994 Jardelund 15:00
11 Hauptstraße 4 | 24994 Holt 15:15

Tur 18

Onsdag 23. september 2020 | Onsdag 4. november 2020 | Onsdag 2. december 2020 | Onsdag 27. januar 2021 | Onsdag 24. februar 2021 | Onsdag 24. marts 2021 | Onsdag 5. maj 2021 | Onsdag 2. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Store Vi danske Skole | 24969 Großenwiehe 10:30
2 St. Vi børnehave Vanderup | 24997 Wanderup 11:45
3 Sünneby 14 | 24997 Wanderup 12:30
4 Alter Schulweg 1 | 24992 Jörl 12:45
5 Kragstedt-Moor 4 | 24997 Wanderup 13:45
6 Oxlund 9 | 24969 Sillerup 14:15
7 Am Mühlenstrom 14 | 25862 Goldebek 14:45
8 An der Heide 4 | 24969 Lindewitt 15:00
9 Store Vi Danske Skole | Störtebekerweg 3 | 24969 Großenwiehe 15:30
10 Oksevejens Skole | Alter Husumer Weg 207 | 24941 Flensburg 17:00
11 Gartenstadt | Ebenezer Howard Alle 17 | 24941 Flensburg 17:30

Tur 19

Torsdag 22. oktober 2020 | Torsdag 19. november 2020 | Torsdag 17. december 2020 | Torsdag 28. januar 2021 | Torsdag 25. februar 2021 | Torsdag 25. marts 2021 | Torsdag 20. maj 2021 | Torsdag 17. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Hanved Danske Skole | Alter Kirchenweg 42 | 24983 Handewitt 9:15
2 Alter Kirchenweg 82 | 24983 Handewitt 11:45
3 Ihlseeweg 24 | 24983 Handewitt 12:00
4 Lecker Chausse 16 | 24983 Handewitt 12:15
5 Ellunder Str. 23 | 24983 Handewitt 12:45
6 Flensburger Str. 21 | 24983 Handewitt 13:00
7 Hanved Danske Skole | Alter Kirchenweg 42 | 24983 Handewitt 14:15
8 Friesischer Bogen 28 | 24983 Handewitt 15:15
9 Alter Kirchenweg 1E | 24983 Handewitt 15:30
10 Ahrenshöh/Hirschbogen | 24983 Handewitt 15:45
11 Hirschbogen 15 | 24983 Handewitt 16:00

Tur 20

Mandag 19. oktober 2020 | Mandag 16. november 2020 | Mandag 14. december 2020 | Mandag 11. januar 2021 | Mandag 8. februar 2021 | Mandag 8. marts 2021 | Mandag 19. april 2021 | Mandag 17. maj 2021 | Mandag 14. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Westertoft 2 | 25917 Achtrup 14:00
2 Lecker Straße 42 | 25917 Achtrup 14:30
3 Kirchweg 23 | 25917 Achtrup 15:30
4 Butter Blöcke | 25917 Achtrup 15:45
5 Wanger Weg 30 | 25917 Leck 16:15
6 Am Moor 27 | 25917 Leck 16:30
7 Propst-Nissen-Weg 55 | 25912 Leck 17:00
8 Hof Berg | 25917 Stadum 18:00

Tur 21

Mandag 26. oktober 2020 | Mandag 23. november 2020 | Mandag 18. januar 2021 | Mandag 15. februar 2021 | Mandag 15. marts 2021 | Mandag 26. april 2021 | Mandag 31. maj 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Gather Landstraße 39 | 25899 Niebüll 12:00
2 Strengweg 1 | 25842 Langenhorn 12:45
3 Efkebüll | 25842 Langenhorn 13:00
4 Kreisstr.73 Nr.36 | 25842 Langenhorn 14:00
5 Möhlenweg 4 | 25842 Ost-Bargum 14:30
6 Dorfstraße 74 | 25917 Soholm 15:00
7 Dorfstraße 60 | 25917 Enge-Sande 15:15
8 Dorfstraße 33 | 25917 Enge-Sande 15:30
9 Enger Str. 1 | 25917 Enge-Sande 15:45
10 Am Wall 10 | 25917 Enge-Sande 16:00
11 Klægsbøl | Neue Str. 3 | 25899 KLixbüll 16:30
12 Hauptstraße 7 | 25917 Sprakebüll 17:00

Tur 22

Tirsdag 27. oktober 2020 | Tirsdag 24. november 2020 | Tirsdag 26. januar 2021 | Tirsdag 23. februar 2021 | Tirsdag 23. marts 2021 | Tirsdag 4. maj 2021 | Tirsdag 1. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Uffe-Skolen | Herzog-Philipp-Allee 3 A | 25832 Tönning 10:00
2 Garding Børnehave | Osterende 29 | 25836 Garding 11:30
3 Krimm 4 | 25881 Tating 12:15
4 Ehst | 25881 Tating 12:30
5 Dünenweg 12, Klitskolen | 25826 St. Peter-Ording 12:45
6 Uffes café bar - Uffe-Skolen | Herzog-Philipp-Allee 3 A | 25832 Tönning 14:30
7 Eiderstedter Str. 15 | 25889 Witzwort 15:45

Tur 24

Mandag 28. september 2020 | Mandag 9. november 2020 | Mandag 7. december 2020 | Mandag 25. januar 2021 | Mandag 22. februar 2021 | Mandag 22. marts 2021 | Mandag 10. maj 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Karlsson vuggestue | Karlssonweg 28 | 24837 Schleswig 11:00
2 Nordheiderweg | 24879 Idstedt 11:45
3 Isted børnehave | Schulberg 22 | 24879 Idstedt 12:00
4 Eckernförder Landstr. 1 | 24860 Klappholz 13:00
5 Bøglund Forsamlingshus | Flensburger Str. 29 | 24860 Böklund 14:15
6 Kattbeker Str. 21 | 24860 Böklund 15:00
7 Kompagnie | 24860 Uelsby 15:30
8 Angelboweg 2 | 24885 Sieverstedt 16:15
9 Süderholz | 24885 Sieverstedt 16:45
10 Schmedebyer Str. | 24885 Sieverstedt 17:00

Tur 25

Onsdag 21. oktober 2020 | Onsdag 18. november 2020 | Onsdag 16. december 2020 | Onsdag 20. januar 2021 | Onsdag 17. februar 2021 | Onsdag 17. marts 2021 | Onsdag 21. april 2021 | Onsdag 19. maj 2021 | Onsdag 16. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Sild Danske Børnehave | Hedigenwai | 25980 Sylt 13:00
2 Aktiv Café | Keitumer Süderstraße 38 | 25980 Sylt-Ost 17:00

Tur 26

Fredag 23. oktober 2020 | Fredag 20. november 2020 | Fredag 18. december 2020 | Fredag 15. januar 2021 | Fredag 12. februar 2021 | Fredag 12. marts 2021 | Fredag 23. april 2021 | Fredag 21. maj 2021 | Fredag 18. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Kiel-Pries Daginstitution | Fritz-Reuter-Straße 28 | 24159 Kiel-Pries 13:00
2 Mühlenbrook/Sonderburger Platz | 24106 Kiel 15:15

Tur 27

Tirsdag 29. september 2020 | Tirsdag 10. november 2020 | Tirsdag 8. december 2020 | Tirsdag 12. januar 2021 | Tirsdag 9. februar 2021 | Tirsdag 9. marts 2021 | Tirsdag 20. april 2021 | Tirsdag 18. maj 2021 | Tirsdag 15. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Jernved Danske Skole | Schulstraße 50 | 24229 Dänischenhagen 11:00
2 Christian-Albrechts-Universität zu Kiel | Leibnizstraße | 24118 Kiel 13:00
3 Holtenå Forsamlingshus | Westenhofstraße 8 | 24159 Kiel 14:30
4 Tilsiter Weg 2 | 24161 Altenholz 15:15

Tur 28

Fredag 25. september 2020 | Fredag 30. oktober 2020 | Fredag 27. november 2020 | Fredag 29. januar 2021 | Fredag 26. februar 2021 | Fredag 26. marts 2021 | Fredag 30. april 2021 | Fredag 28. maj 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Ahornallee 57 | 24161 Altenholz 12:00
2 Stadtbücherei Kiel | Andreas-Gayk-Straße 31 | 24103 Kiel 14:00

Tur 29

Fredag 25. september 2020 | Fredag 30. oktober 2020 | Fredag 27. november 2020 | Fredag 29. januar 2021 | Fredag 26. februar 2021 | Fredag 26. marts 2021 | Fredag 30. april 2021 | Fredag 28. maj 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Vestermølle Danske Skole & børnehave | Bargstaller Str. 2 | 24800 Elsdorf-Westermühlen 9:45
2 Stadtbücherei Rendsburg | Arsenalstraße 2 | 24768 Rendsburg 11:00
3 Rendsborg-Bydelsdorf børnehave & børne og ungdomshus | Mühlenstrasse | 24782 Büdelsdorf 12:45
4 Ejderhuset og bogbus café | Brandtstraße 29 | 24782 Büdelsdorf 14:30

Tur 30

Torsdag 1. oktober 2020 | Torsdag 12. november 2020 | Torsdag 10. december 2020 | Torsdag 4. februar 2021 | Torsdag 4. marts 2021 | Torsdag 22. april 2021 | Torsdag 20. maj 2021 | Torsdag 17. juni 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Borreby Børnehave | Saxtorfer Weg 58 A | 24340 Eckernförde 13:00
2 Risby Danske Skole | Greens Weg 4 | 24354 Rieseby 14:45
3 An de Wurth 15 | 24354 Rieseby 15:15
4 Gallbergring | 24354 Kosel 15:45
5 Brombeerberg | 24357 Fleckeby 16:15

Tur 32

Torsdag 29. oktober 2020 | Torsdag 26. november 2020 | Torsdag 14. januar 2021 | Torsdag 11. februar 2021 | Torsdag 11. marts 2021 | Torsdag 29. april 2021 | Torsdag 27. maj 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Askfelt Danske Skole | Dorfstraße 25 | 24358 Ascheffel 10:00
2 Süderstraße 6, Rewe markt | 24214 Gettorf 11:45
3 Siedlung 10 | 24340 Windeby 12:30
4 Soldatenredder | 24811 Brekendorf 13:45
5 Boklunder Weg | 24811 Owschlag 14:30
6 Vogelsang | 24848 Kropp 15:00
7 Bennebeker Str. 13 | 24848 Krop 15:15
8 Solkoppel | 24878 Jagel 15:30
9 Kreisstraße 6 | 24884 Selk 15:45
10 Wohlersend | 24857 Fahrdorf 16:00

Tur 33

Mandag 26. oktober 2020 | Mandag 23. november 2020 | Mandag 18. januar 2021 | Mandag 15. februar 2021 | Mandag 15. marts 2021 | Mandag 26. april 2021 | Mandag 31. maj 2021

Stop nr. Sted Tidspunkt
1 Treja Danske Skole | Geilwanger Str. 19 | 24896 Treia 10:45
2 Ørsted Børnehave | Ohrstedt-Bahnhof-Süd 17 | 25885 Wester-Ohrstedt 13:00
3 Ejder Café, Hans Helgesen Skolen, | Schleswiger Str. 23 | 25840 Friedrichstadt 14:30
4 Achterum 22 | 25878 Drage 15:45
5 Dorfstr., Feuerwehrgerätehaus | 24899 Wohlde 16:30
6 Lille Rejde | Obere Dorfstr. | 24848 Klein Rheide 17:00